Cupa Mondiala Brazilia 2014 – PROGRAMUL MECIURILOR

brasil2014_fotbal_cuibus_blog_transilvaniaAstăzi începe marele bal pentru iubitorii de fotbal din toată lumea – Campionatul mondial de fotbal din brazilia 2014. Chiar dacă nu putem da nici o favorită, există totuși câteva țări mai puternice care cred că vor ajunge sus: Italia, Brazilia, Argentina, Spania, Olanda, Uruguay și poate Germania. Chiar dacă România nu a mai ajuns de ani buni la o astfel de competiție, sper că vom vedea un fotbal de calitate. În lipsa României preferata mea la această competiție este Italia.

FORZA ITALIA! 

 

Grupa A: Brazilia, Croația, Mexic, Camerun
Program:
12 iunie: Brazilia – Croaţia, la Sao Paulo, 23:00
13 iunie: Mexic – Camerun, la Natal, 19:00
17 iunie: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, 22:00
18 iunie: Camerun – Croaţia, la Manaus, 01:00
23 iunie: Camerun – Brazilia, la Brasilia, 23:00
23 iunie: Croaţia – Mexic, la Recife, 23:00
Grupa B: Spania, Olanda, Chile, Australia
Program:
13 iunie: Spania – Olanda, la Salvador, 23:00
14 iunie: Chile – Australia, la Cuiaba, 01:00
18 iunie: Australia – Olanda, la Porto Alegre, 19:00
18 iunie: Spania – Chile, la Rio de Janeiro, 22:00
23 iunie: Australia – Spania, la Curitiba, 19:00
23 iunie: Olanda – Chile, la Sao Paulo, 19:00
Grupa C: Columbia, Grecia, Coasta de Fildeș, Japonia
Program:
14 iunie: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, 19:00
15 iunie: Coasta de Fildeş – Japonia, la Recife, 04:00
19 iunie: Columbia – Coasta de Fildeş, la Brasilia, 19:00
20 iunie: Japonia – Grecia, la Natal, 01:00
24 iunie: Japonia – Columbia, la Cuiaba, 23:00
24 iunie: Grecia – Coasta de Fildeş, la Fortaleza, 23:00

Grupa D: Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia
Program:
14 iunie: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, 22:00
15 iunie: Anglia – Italia, la Manaus, 01:00
19 iunie: Uruguay – Anglia, la Sao Paulo, 22:00
20 iunie: Italia – Costa Rica, la Recife, 19:00
24 iunie: Italia – Uruguay, la Natal, 19:00
24 iunie: Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, 19:00

Grupa E: Elveția, Ecuador, Franța, Honduras
Program:
15 iunie: Elveţia – Ecuador, la Brasilia, 19:00
15 iunie: Franţa – Honduras, la Porto Alegre, 22:00
20 iunie: Elveţia – Franţa, la Salvador, 23:00
21 iunie: Honduras – Ecuador, la Curitiba, 01:00
25 iunie: Honduras – Elveţia, la Manaus, 23:00
25 iunie: Ecuador – Franţa, la Rio de Janeiro, 23:00

Grupa F: Argentina, Bosnia-Herzegovina, Iran, Nigeria
Program:
16 iunie: Argentina – Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, 01:00
16 iunie: Iran – Nigeria, la Curitiba, 01:00
21 iunie: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, 19:00
22 iunie: Nigeria – Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, 01:00
25 iunie: Nigeria – Argentina, la Porto Alegre, 19:00
25 iunie: Bosnia-Herţegovina – Iran, la Salvador, 19:00

Grupa G: Germania, Portugalia, Ghana, Statele Unite
Program:
16 iunie: Germania – Portugalia, la Salvador, 20:00
17 iunie: Ghana – SUA, la Natal, 01:00
21 iunie: Germania – Ghana, la Fortaleza, 22:00
23 iunie: SUA – Portugalia, la Manaus, 01:00
26 iunie: SUA – Germania, la Recife, 19:00
26 iunie: Portugalia – Ghana, la Brasilia, 19:00

Grupa H: Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

Program:
17 iunie: Belgia – Algeria, la Belo Horizonte, 19:00
18 iunie: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, 01:00
22 iunie: Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, 22:00
22 iunie: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, 19:00
26 iunie: Algeria – Rusia, la Curitiba, 23:00
26 iunie: Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, 23:00

Optimi:
28 iunie, la Belo Horizonte

Semifinale:
8-9 iulie Belo Horizonte & Sao Paulo

Finala mică

12 iulie Estadio Nacional Brasilia

***FINALA***:
13 iulie Rio de Janeiro

Sursă foto &  info: FIFA.com

(Visited 7 times, 1 visits today)

Tweets

Follow @cuibus on twitter.

Cuibus Written by:

Photo, Food, Wine, Travel, Globetrotter, "U" Cluj, Dacia, Cluj-Napoca, Transilvania, Freelancer

Leave a Reply

avatar

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

  Subscribe  
Notify of