“U” pe net

Ce frumoși eram.. până nu demult.. (acum 4 ani meci de cupa U CLUJ – frana 13-14)

Știți câți “U”-iști sunt pe net? Sincer nu știu să dau un număr, dar am observat că în ultima perioadă au apărut tot mai multe site-uri/bloguri ale “U”-iștilor. Mă bucur să văd că tot mai mulți se manifestă și online nu doar în tribune, chiar dacă unele sunt mai puțin actualizate. Am încercat să adun cam toate linkurile care le știam sau pe care le vizitam mai exact. Să nu uităm de principalele site-uri U-cluj.roUniversitateaCluj.ro – site-ul oficial al Șepcilor Roșii și UCluj.ro – site-ul oficial al suporterilor lui U CLUJ.

Alte site-uri oficiale de la diferitele secții ale Clubului Universitatea Cluj:

Handbal masculin – utransilvania.ro

Handbal feminin – uhandbal.ro

Volei masculin & feminin – u-volei.ro

Blogul secției de volei feminin – u-volei.blogspot.it

Baschet – www.u-mobitelco.ro

Mai jos găsiți linkurile U-iștilor internauți:

Șepcile Roșii – www.sepcile-rosii.com

Cronica Bestială realizată de inegalabilul Don Sherif – cronicabestiala.sepcile-rosii.com

Buletin de Cluj – Pentru cei cu grupa de sânge “U”, de la Adrian Cinpoeru. – buletindecluj.wordpress.com

Memorii de “U”-ist – ucluj1919.blogspot.ro

Uistbatran’s Blog – Un blog pentru “U”isti si nu numai… – uistbatran.wordpress.com

Suporter U – suporteru.ro

Tiberiu Matei – tiberiumatei.com/

Silviu Cristea Photography – silviucristeaphotography.blogspot.com

R3lu – r3lu.sepcile-rosii.com

Fotbalul românesc R.I.P. – Cătălin Suciu – fotbalulromanesc.wordpress.com

Pogă și scrisu’ – pogasiscrisu.blogspot.com/

Dl. Mureșan – dlmuresan.blogspot.com

Decebal Savu – dcblsavu.blogspot.com

Ovidiu Blag – ovidiublag.ro

D4n – “U” Cluj pe blogspot  – uclujpeblogspot.blogspot.com

Eduard Uistul – eduarduistul.blogspot.com/

Albi-negri – alb-negri.com

Black Devils – blackdevils.ro

Iulian Vlad – iulianvlad.wordpress.com

Fotbal Sport – fotbalsport.blogspot.com

Fotbalul Românesc R.I.P. – fotbalulromanesc.wordpress.com

1 DECEMBRIE 2011 CLUJ NAPOCA Mândru că sunt român! – clujnapoca1decembrie2011.wordpress.com

Blogul lui Kakaoke – kakaoke1907.wordpress.com

Oprișan Dana – peckichu.blogspot.ro

8ana’s Blog – Oana Onicaș – oanaonicas.wordpress.com

Calhoon’s Blog – http://calhoonsblog.wordpress.com/2012/11/23/povestea-fara-sfarsit/

Ultras World – ultras-world.net

Având în vedere că iar jucăm cu frânarii ( sâmbătă 24 noiembrie 2012 de la ora 18 Stadion Dr. Mircea Luca), sper ca U-iștii să câștige ca de fiecare dată lupta din tribune, indiferent de ce se va întâmpla pe teren pentru că doar Sisi, Papi, Szolo mai simt ceva pentru U, restul sunt doar simpli trecători neplătiți.

“Scopul nostru nu este acela de a crea campioni, ci oameni sănătoşi. Nu record, ci armonie, nu ură, ci camaraderie, nu victorie personală, ci victoria naţiunii, nu speculă, ci jertfă.” – Iuliu Haţieganu, 1932

HAIDE “U”!

p.s îmi cer scuze dacă am uitat pe cineva..da-ți de știre dacă mai știți și alți U-iști care sunt online sau cei care nu vreți să apăreți în acestă listă.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Cuibus Written by:

Photo, Food, Wine, Travel, Globetrotter, "U" Cluj, Dacia, Cluj-Napoca, Transilvania, Freelancer

Leave a Reply

avatar

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

  Subscribe  
Notify of