Sport

Lucescu și Raț în finala Cupei UEFA

Mircea Lucescu și Răzvan Raț merg în finala de la Istambul de pe 20 mai, după ce Sahtior Donetsk a învins Dinamo Kiev cu 2-1 . Aceștia întânesc pe nemții de la Werder Bremen care au câștigat cu scorul de 3-2 în fața celor de la Hamburg.
Sahtior a deschis scorul în minutul 17 în urma unei execuții senzaționale a lui Jadson. Oaspeții au dat semne de revenire, însă golul lui Vukojevic este anulat pe motiv de offside. Fanii Sahtior-ului sunt reduși la tăcere de execuția de efect a lui Bagoura care îl învinge pe Pyatov printr-o scărițăa. Sclipirea vine de la noul intrat, William care a facut ce a vrut cu apararea oaspeților. Ocaziile ratate de Gladki au fost răzbunate cu un minut înainte de final, când Ilsinho a declanșat nebunia la Donetsk. Sahtior Donetsk – Dinamo Kiev 2-1 și Mircea Lucescu și Răzvan Raț joacă finala de la Istambul. Noi nu o a mai prindem așa ceva nici in 25 de ani..deoarece e murdar și infect fotbalul de la noi. Arbitrii spăgari, conducatori idioți care nu au nici o treabă cu fotbalul, iar unii jucători fără deminitate și personalitate!.