Universitatea Cluj

Un meci cat o Cupa!!! UCLUJ – franarii 3-3 (13-14)

Un meci superb ca s-a terminat din pacate cu infrangerea studentilor, dar chiar si cu acest rezultat tin sa-i felicit pe jucatori si pe Dorinel Munteanu care ne-a oferit fotbal adevarat. IN prima repriza am jucat foarte bine si am inscris de 2 ori prin Soporan de la 11 m. IN repriza 2-a franarii au egalat prin Didi si Trica. La scurt timp Suteu a marcat pentru 3-2, dar la scurt timp Peralta a egalat scorul. Au urmat prelungirile, iar dupa 120 minute egalitatea s-a pastrat, scor final 3-3. Urma loteria penalty-urilorunde se putea intamla orice. eu transformat toti jucatorii de la ambele echipa loviturile, inclusiv portarii. Soporan desi a marcat 3 goluri, la a 4-a lovitura a ratat. Pentru mine U CLUJ a invins si ii felicit inca odata pe studenti.